Zateplení fasád

Autor: Jan Trunk    Datum: 15.5.2019

V dnešní době, kdy neustále rostou náklady za teplo, se vyplatí investovat do zateplení obvodových plášťů budov. Zateplení nejen snižuje náklady na vytápění, ale během letních měsíců naopak zabraňuje průniku tepla dovnitř, což přispívá k lepší kvalitě bydlení.

Druhy zateplení:

1

Odvětrané a difúzně otevřené fasádní systémy bez použití malt a lepidel. Fungují na bázi aktivně ochranného pláště.

2

Zateplování minerální vlnou poskytuje komfortní a velmi efektivní techniku zateplování budov, kdy se docílí snížení spotřeby energie za topení. Kamenná (minerální) i skelná vata jsou vyrobeny z přírodních zdrojů.

3

Mezi nejvíce rozšířený způsob izolace patří bezesporu zateplování polystyrenem. Pěnový polystyren, který se pro tyto účely nejčastěji využívá, je vysoce kvalitní a zároveň levný. Tento materiál disponuje mnoha vlastnostmi, díky kterým dokonale zapadá do celého systému zateplování a úspory energií. Je velmi lehký a stabilní. Můžete ho bez obav brousit, řezat a lepit, nedráždí oči ani kůži.

4

Zateplovací omítky. Na fasádu se nanáší speciální omítka obsahující perlit nebo kuličky pěnového polystyrenu. Nakonec se aplikuje vnější vrstva, která má ochrannou funkci. Celková tloušťka tohoto zateplení je 2-5 cm.

« zpět